نگارنده : بهناز گلپایگانی ، رتبه 15 دولتی سال 97

معرفی درس:

درس تئوری های مدیریت یکی از دروس حفظی کنکور مدیریت است که شامل مباحث پایه ای و مفاهیم اصلی مدیریت است. مباحثی چون نظریه پردازان حوزه مدیریت، رفتار سازمانی ، مفاهیم تصمیم گیری و برنامه ریزی، مفاهیم ارتباطات ، کنترل و ...  از جمله مباحث مطرح شده در این درس هستند. با توجه به روند سوالات سالهای اخیر و مفهومی شدن سوالات این درس ، مطالعه ی دقیق و یادگیری مفاهیم این درس ضرورت یافته است. با توجه به اختصاص 30 سوال در کنکور ، این درس حائز اهمیت بسیاری است.

معرفی منبع:

 منابع زیادی در این درس وجود دارد که موجب سردرگمی و اذیت شدن داوطلبان میشود (منابعی چون مدیریت عمومی دکتر الوانی ، مبانی مدیریت رفتار سازمانی دکتر رضائیان ، نظریه سازمان  ماری جو هچ، مبانی سازمان و مدیریت دکتر مقیمی و ... از جمله منابع طراحی سوالات کنکور هستند.) به همین دلیل کتاب تئوری های مدیریت دکتر سیدجوادین-دکتر جلیلیان (انتشارات نگاه دانش) در سالهای گذشته حداکثر پوشش دهی مطالب منابع گوناگون مطرح شده  را ایجاد کرده است .

روش مطالعه:

یکی از دغدغه های داوطلبین کنکور حجم زیاد این درس میباشد که گاهی موجب میشود، داوطلبین این درس را کنار بگذارند که اشتباه بزرگی است.

با هر روز خواندن این درس و ساده سازی مطالب ، استفاده از نمودار های درختی و چندین بار خواندن و مرور مطالب پر تکرار به تسلط نسبی در این درس رسید. با تغییرات جدیدی که در روند طراحی سوالات انجام شده این درس مفهومی تر شده و نیازمند مطالعه و فهم دقیق تر موضوعات هست . به  همین دلیل باید این درس هر روز در برنامه ی مطالعاتی قرار بگیرد.

شرکت کردن در کلاس هم میتواند کمک بزرگی به فهم مطالب کند و با توجه به حجم زیاد این درس شرکت کردن در کلاس توصیه میشود.

اگر به دنبال حداقل درصد در این درس هستید، بهتر است بخش اول این کتاب که مهمترین مباحث مبانی سازمان و مدیریت است را با دقت بخوانید. اما اگر به دنبال کسب درصد بالایی در این درس هستید حتما سه بخش اول این کتاب را با دقت مطالعه کنید.

بخش چهارم این کتاب که بخش مدیریت منابع انسانی است در سالهای اخیر کمتر مورد توجه طراحان بوده و به ندرت سوالی از این بخش طراحی میشود.

تعداد سوالات فصول مختلف درس تئوری های مدیریت:

ضرایب درس تئوری های مدیریت در گرایش های مختلف :

 

 

 

نقشه

با ما در تماس باشید

021-41659

021-88895070

1703 ویژه تهران بدون نیاز به پیش شماره

 

آدرس: تهران - بالاتر از میدان ولیعصر (عج) - نرسیده به زرتشت - روبروی سینما آفریقا - کوچه بهمبری - پلاک30

 

ایمیل: info@negarehmanagement.ir

حاضرین در سایت

ما 20 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نماد اعتماد الکترونیکی

logo-samandehi
کپی رایت © 1397 نگاره. کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.

Template Design:Dima Group