درس زبان برخلاف سایر دروس سبک متفاوتی را طی نکرده است و تقریبا فرمت ثابتی داشته است.

برای شروع بهتر است ابتدا در مورد تست ها و تعدادشان بدانید.

درس زبان در کل 30 تست دارد. 10 تست اول لغت، 5 تست بعدی گرامر و 15 تست در انتها که در قالب درک مطلب و شامل 3 متن 5 تستی می باشد.

معرفی منبع:

بهترین و کامل ترین منابعی که تا کنکون اکثر رتبه برتر ها مطالعه کرده اند عبارتند از:

- کتاب زبان عمومی زیر ذره بین (جلد اول، واژگان) برای 10 تست لغت زبان عمومی

 

- کتاب آقای ناصرزاده یا کتاب آقای اشراقی برای 15 تست درک مطلب زبان تخصصی

          

- کتاب زبان عمومی زیر ذره بین( جلد دوم ، گرامر) یا جزوات یا کارگاه های یک روزه اساتید برای 5 سوال کلوزتست

 

- اگر برای بخش واژگان نیاز به تست داشته باشید میتوانید جلد سوم کتاب زبان عمومی زیر ذره بین که شامل تست واژگان هست را نیز تهیه کنید.

چه مبحثی را بزنیم تا درصد خوبی کسب کنیم؟

باید بدانید که چه تستی را می توانید هوشمندانه بزنید که درصد ریسک پایین تری برای شما داشته باشد یعنی نسبت به آن مطمئن تر هستید یا حتی روی چه مباحثی در همان ابتدا وقت و سرمایه خود را بگذارید و نتایج بهتری برای آن ها می گیرید. البته علاوه بر هوشمندی و یادگیری باید تقریبا پیشینه و دانش قبلی برای زبان داشته باشید اگر به دنبال درصد بالایی برای این درس هستید زیرا 100% زدن زبان کار ناممکنی نیست اما طبق آمار درصدهای سال های گذشته سخت است و سرمایه گذاری زمانی و مهارتی بالایی می خواهد. در ابتدا شما باید یک برنامه ریزی برای خودتان داشته باشید و بدانید که از هر مبحث توانایی چند تست دارید و برای هر کدام چقدر سرمایه گذاری کرده اید. انتظارات خودتان از درصد زبان را بدانید، تفاوتی ندارد چه کسی که انتطارش درحد 10% و یا کسی که انتظار 90% را دارد. سعی کنید در هر مرحله ای از آزمون هایتان اثربخش ترین نوع پاسخگویی خود به این درس را کسب کنید تا در کنکور مشکلی برای نحوه سبک پاسخگویی نداشته باشید و تنها تمرکزتان پاسخ های صحیح باشد.

بهترین زمان و نحوه ی مطالعه:

همان طور که می دانید مبحث لغت حجیم است و نیاز است که شما مدت زمان زیادی را برای مرور آن صرف کنید و بهتر است از تابستان روزی نیم ساعت الی 45 دقیقه را اختصاص دهد که این هم بستگی به دانش قبلی زبان برای فرد دارد که اگر فردی سطح زبان متوسط به بالایی دارد با سرمایه گذاری روی لغات می تواند تعداد تست بالاتری را بزند و وقتی که برای آن می گذارد سخت نمی گذرد اما شخصی که زبان ضعیفی دارد بهتر است که وقت خود را خیلی به لغات اختصاص ندهد تا زمان مفید خود را از دست ندهد مگر این که وقت اختصاصی با اثربخشی بالایی برای آن ها طی می شود. شما ممکن است زمان زیادی به لغت خواندن بدهید اما در کنکور به دلیل تعدد لغات با نصف بیش تر آن ها آشنا نباشید زیرا ماهیت لغات این گونه است و شاید بتوانید با استفاده از لغات پرتکرار چند سال اخیر توانایی بالاتری کسب کنید اما باز نمی توانید کاملا مطمئن شوید که همه لغات را بزنید. سعی کنید وقت خود را به کسب مهارت های درک مطلبی نیز اختصاص دهید زیرا درک مطلب حداقل روند مشخص تری دارد و با صرف زمان می توانید درصد بالاتری را نسبت به لغات کسب کنید. نکته دیگر این است که باید بدانید لازم به خواندن تمام متن درک مطلب نیست و گاهی با یک مهارت کسب شده می توانید تست را بزنید. برای مطالعه  هر فردی برای خود یک روش مناسب دارد و از همان روش استفاده می کند زیرا یک روش یکسان برای همه وجود ندارد. ممکن است فردی در یک دفترچه لغات را با معانی قرار دهد یا حتی سایرین در همان کتاب به خاطر می سپارند. یک نکته ای که وجود دارد این است که تنها حفظ کردن لغات بی فایده است و باید شما همین لغات را در جمله ای به خاطر بسپارید زیرا تعدد لغات باعث فراموشی آن ها می شود اما جمله و داستان لغات از ذهن شما نمی رود.

ضریب درس زبان:

این درس در تمامی گرایش ها به جز گرایش مالی ضریب 3 دارد و در گرایش مدیریت مالی ضریب 2 دارد.

نقشه

با ما در تماس باشید

021-41659

021-88895070

1703 ویژه تهران بدون نیاز به پیش شماره

 

آدرس: تهران - بالاتر از میدان ولیعصر (عج) - نرسیده به زرتشت - روبروی سینما آفریقا - کوچه بهمبری - پلاک30

 

ایمیل: info@negarehmanagement.ir

حاضرین در سایت

ما 38 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نماد اعتماد الکترونیکی

logo-samandehi
کپی رایت © 1397 نگاره. کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.

Template Design:Dima Group