زمان باقی مانده تا کنکور ارشد 99

زمان باقی مانده تا کنکور دکتری 98

خدمات ما

کلاس های حضوری

نگاره در زمینه ی آمادگی داوطلبان کنکور تحصیلات تکمیلی ، کلاس های حضوری خود را ، با بهره مندی از ائتلاف بهترین اساتید مدیریت که انحصارا در نگاره حضور دارند، در دانشگاه تهران برگزار می کند.
کلیک کنید

کلاس های آنلاین

شعار نگاره ، گسترش عدالت آموزشی در سراسر میهن عزیزمان است ، برای این مهم ، کلاس های آنلاین با بهره مندی از اساتید کلاس های حضوری و با بهترین کیفیت ، در راستای خلق بیشترین ارزش برای دانشجویان شهرستانی و شاغلین برگزار می گردد.
کلیک کنید

آزمون های آزمایشی منحصر به فرد

آزمون های آزمایشی نگاره ، با بالاترین جامعه آماری واقعی و بهترین کیفیت در طراحی سوالات ، جهت خلق بیشترین ارزش برای داوطلبان ،هر ساله در چندین مرحله در دانشگاه تهران برگزار می گردد.
کلیک کنید

کلاس های نکته و تست

اهمیت دوران جمع بندی ، بر هیچ کسی پوشیده نیست ، از این رو تیم نگاره ، با هدف خلق بیشترین ارزش برای داوطلبان در دوران جمع بندی اقدام به طراحی کلاس های نکته و تست با بهترین اساتید کرده است.
کلیک کنید

مشاوره

تیم مشاوره ی نگاره ، در تلاش است تا با بهره مندی از مشاوران با تجربه ، هر آنچه که شما در مسیر موفقیت به آن نیاز دارید را بازگو کند و از سردرگمی شما در ماراتون کنکور بکاهد و راه نشان دهد.
کلیک کنید

پشتیبانی از شما بعد از کنکور

نگاره تا زمانی که شما روی صندلی دلخواهتان در دانشگاه دلخواهتان بنشینید ، همراه شماست و در این زمینه ، پس از کنکور به ارائه ی خدمات تخصصی انتخاب رشته توسط برترین و با تجربه ترین اساتید و مشاورین به شما عزیزان می پردازد.
کلیک کنید

خلاصه نویسی در کنکور ارشد مدیریت با توجه به ماهیت دروس

یکی از چالش هایی که در ادامه ی مسیر مطالعاتی خصوصا در روزهای منتهی به کنکورهای آزمایشی و هفته ی آخر منتهی به کنکور با آن مواجه می شویم این است که ، ملزم هستیم تا در مدت زمانی کوتاه حجم قابل توجهی از مطالب را مرور کنیم ، از طرفی یادآوری نکات اصلی و رابطه ها و فرمول ها نیز یکی از چالش های اصلی داوطلبان کنکور است.

قطعن خلاصه نویسی ، با رعایت اصول و قواعد می تواند پاسخگوی این چالش ها باشد.

لذا به صورت کلی خلاصه نویسی در اکثر دروس توصیه می شود.

در دروسی مانند ریاضی ، تولید و آمار برداشت کلی از فرمول ها و یک مثال از تیپ های اصلی کفایت می کند. توجه داشته باشید که برای این دروس باید خلاصه هایی داشته باشیم که با بررسی آن ها ، روابط و فرمول های اصلی برایمان یادآوری شود.

برای درس اقتصاد ، علاوه بر روابط و فرمول های اصلی ، باید نمودارها و نکات کلیدی مربوط به آن ها را نیز در خلاصه هایمان داشته باشیم.

 

 

اما برای دروس حفظی و تئوریک مانند بازاریابی ، مدیریت از دیدگاه اسلام و تئوری های مدیریت ،استفاده از نمودارهای درختی می تواند بسیار راهگشا باشد.

به این صورت که سر تیترها را در شاخه های اصلی نمودار درختی قراردهیم و در مقابل هر یک از سرتیترها چند کلید واژه بنویسیم و با این روش و با مطالعه ی کلیدواژه ها کل متن برایمان تداعی خواهد شد.

البته در مورد درس  تئوری های مدیریت ماجرای خلاصه نویسی متفاوت است.

با توجه به تجربه ی چند ساله در حوزه ی کنکور مدیریت ، این اتفاق بسیار مشاهده شده است که داوطلبانی که با وسواس ،درس تئوری های مدیریت را خلاصه نویسی می کنند ، در نهایت به جزوه ای می رسند که با وجود زمان فراوانی که به این کار اختصاص داده اند ، ارزش کافی را برای آن ها ایجاد نکرده است و در نهایت اطمینان خاطر از پوشش مکفی مطالب را نخواهند داشت و نمی توانند صرفا به مطالعه ی این جزوه اکتفا کنند.

لذا در این درس با توجه به حجم قابل توجه مطالب و گستردگی نکات کلیدی حاشیه نویسی نسبت به خلاصه نویسی ارجحیت دارد.

حاشیه نویسی و ضمیمه کردن یک سری نمودارهای درختی به کتاب تئوری های مدیریت ، گزینه ی مناسبی برای تسریع یادگیری و فهم این درس است.

در نهایت باید به این نکته توجه کنیم که خلاصه نویسی با برگردان متن و جزوه نویسی متفاوت است.

هنگامی که به خلاصه نویسی می پردازیم باید صرفا به نکات کلیدی و سرتیترها و مواردی که تداعی کننده ی مفاهیم هستند اشاره کنیم.

 

گاها در بین داوطلبان کنکور دیده می شود که زمانی که صرف خلاصه نویسی می کنند بیشتر از زمانی است که به یادگیری و تفهیم مطالب اختصاص می دهند.

دقت داشته باشید که نباید برای خلاصه نویسی بیش از حد معینی وقت بگذاریم و نباید حجم خلاصه ها از حد معینی فراتر برود.

 

 

آرمین عبدی، 4 مالی

آرمین عبدی، 4 مالی

 واسه خودتون هدف تعیین کنید، یه هدف جدی و واسه رسیدن بهش همه پل های پشت سرتون رو خراب کنید که راهی جز رسیدن به اون هدف براتون باقی نمونه

آتوسا شمس، 26 مالی

آتوسا شمس، 26 مالی

خودتون رو تو اون لحظه ای تصور کنید که نتایج اومده و باید سایت سنجش رو چک کنید و به رتبه ای که خواستید و حقتون بوده رسیدید... بی نظیره اون لحظه...

علی یحیایی ، 3 مالی

علی یحیایی ، 3 مالی

کنکور رو خیلی سخت نگیرین و روزهای بدی رو برای خودتون نسازین و به جاش آرامش و برنامه داشته باشین و یادتون باشه که به سرگرمی هاتون هم برسین.

مونا جعفر زاده ، 1 صنعتی

مونا جعفر زاده ، 1 صنعتی

نکته‌ای که همیشه مشاورم بهم می‌گفت این بود که بهترینت رو تو کنکور نشون بده و واقعا درست می‌گفتن چون من هیچوقت رتبه1 آزمونم نمی‌شدم

نقشه

با ما در تماس باشید

021-41659

021-88895070

1703 ویژه تهران بدون نیاز به پیش شماره

 

آدرس: تهران - بالاتر از میدان ولیعصر (عج) - نرسیده به زرتشت - روبروی سینما آفریقا - کوچه بهمبری - پلاک30

 

ایمیل: info@negarehmanagement.ir

حاضرین در سایت

ما 301 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نماد اعتماد الکترونیکی

logo-samandehi
کپی رایت © 1397 نگاره. کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.

Template Design:Dima Group