نگارنده : بهناز گلپایگانی ، رتبه 15 دولتی 97

مالیه عمومی بررسی عملیات و  فعالیت های مربوط به چگونگی انجام هزینه های دولتها، روش های جمع آوری درآمد ها و نحوه اداره وجوه و منابع مالی است. مالیه عمومی یکی از مسائلی است که فکر اقتصاد دانان امروز را به خود مشغول میکند و در تمامی کشور های جهان ، چه کشورهای توسعه یافته و چه کشورهای در حال توسعه موضوع داغ روز است، دلیل اهمیت آن را نیز میتوان در گسترش روزافزون وظایف دولتها، گسترش نیازهای ملت ها و منابع محدود در حال کاهش کشور خلاصه کرد.

درس مالیه عمومی مباحث مشترکی با درس اقتصاد کلان نیز دارد. درس بودجه ریزی نیز مربوط به قوانین بودجه ریزی، اصول تدوین بودجه ، نهاد های ناظر و ... است.

معرفی منبع:

بهترین و کاملترین منبعی که میتوان برای این درس معرفی کرد کتاب بودجه ریزی دولتی دکتر مقیمی هست . این کتاب منبع اصلی طراحی سوالات آزمون کارشناسی ارشد  سال 97 بوده و مطالعه ی این کتاب ضرورت دارد.

- کتاب مالیه عمومی و بودجه مدرسان شریف نیز تا پیش از چاپ کتاب دکتر مقیمی از جمله منابع مطالعه محسوب میشد ، اما باتوجه به سهم زیاد کتاب دکتر مقیمی در سوالات ارشد 97، کتاب دکتر مقیمی معتبرترین منبع است.

روش مطالعه:

درس مالیه با توجه به شباهت زیاد به مباحث اقتصاد کلان معمولا درس دشواری برای داوطلبان محسوب نمیشود. در درس بودجه مباحث حفظی تر هستند و خلاصه کردن مطالب و یادداشت برداری از مطالب مهم و کلیدی کمک بسیاری به ساده سازی مطالب میکند. دانشجویان گرایش مدیریت منابع انسانی میتوانند با اضافه کردن این درس به دروس امتحانی خود شانس قبولی خود را در گرایش دولتی نیز افزایش دهند.

 

ضرایب درس در گرایش های مختلف:

 

ضریب درس مالیه عمومی و بودجه در گرایش های مختلف مدیریت

مدیریت کارآفرینی

مدیریت منابع انسانی

مدیریت مالی

مدیریت تکنولوژی

مدیریت فناوری اطلاعات

مدیریت صنعتی

مدیریت دولتی

مدیریت بازرگانی

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

-

 

3

 

-

نقشه

با ما در تماس باشید

021-41659

021-88895070

1703 ویژه تهران بدون نیاز به پیش شماره

 

آدرس: تهران - بالاتر از میدان ولیعصر (عج) - نرسیده به زرتشت - روبروی سینما آفریقا - کوچه بهمبری - پلاک30

 

ایمیل: info@negarehmanagement.ir

حاضرین در سایت

ما 66 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

نماد اعتماد الکترونیکی

logo-samandehi
کپی رایت © 1397 نگاره. کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد.

Template Design:Dima Group